Ingredientų sąrašai

Straipsniai

  • Apynių dauginimas ir sodinimas
    Apyniai gali būti dauginami trimis būdais - vegetatyviai šakniniais auginiais bei stiebiniais auginiais, taip pat ir sėklomis. Sėklomis dauginti nerekomenduojama, nebent norite užsiimti selekcine veikla.
  • Šalutiniai skoniai aluje
    Visame alaus gamybos procese yra daug skonių, kurie prisideda prie bendro alaus pobūdžio. Pagrindiniai ir labiausiai pageidautini skoniai yra salyklinis, vaisinis ar kartus. Tačiau pasitaiko atvejų, kai alus įgauna keistų ir net neskanių šalutinių skonių. Tuomet ieškome informacijos, kodėl taip atsitiko. Taigi apie kiekvieną šalutinį skonį atskirai.
  • Sausas apyniavimas
    Jei dabar verdate ar fermentuojate savo IPA ar tiesiog apyniuotą PA nepraleiskite progos pasimėgauti tikru apynių aromatu, įmeskite į antrinę fermentaciją gerą saują kvapnių apynių.Plačiau apie sausą apyniavimą skaitykite čia.
  • Salinimo moksliniai pagrindai, II dalis (Krakmolo skaidymas)
    Angliavandeniai sudaro 90-92% misos kietųjų dalelių. Dar apie 4-5% sudaro baltymai, o likusį kiekį sudaro vitaminai, mineralai ir kitos medžiagos. Savo ruožtu 95% angliavandenių sudaro salinimo metu vykusio krakmolo konversijos proceso produktai. Salinimo metu prieš prasidedant krakmolo skaidymui, vyksta krakmolo granulių želatinizacija. Nors tai nėra būtina pačiam krakmolo skaidymui, tai labai pagreitina procesą, nes padidina krakmolo substrato (amilozės ir amilopektinų) pasiekimą skaidymo fermentams (daugiausia α-, β-amilazėms ir dekstrinazei).
  • Salinimo moksliniai pagrindai, I dalis
    Cheminiu požiūriu fermentai yra baltymai, t.y. amino rūgščių, sujungtų peptidinėmis jungtimis, grandinės. Šių peptidinių jungčių dėka fermentai turi trimatę erdvinę struktūrą. Fermentai pasižymi sugebėjimu sumažinti cheminėms reakcijoms reikalingą energijos kiekį, ko pasekoje reakcijos vyksta greičiau ir mažesnėje temperatūroje. Kaip tai vyksta?
  • Paprastai apie temperatūros įtaką alaus gamybai
    Darant alų, dažniausiai kreipiame dėmesį į pagrindinius alaus ingridientus: salyklą, apynius, mieles, vandenį… Tačiau reikia nepamiršti, kad temperatūra taip pat vaidina itin didelį vaidmenį būsimo alaus skoniui ir kokybei. Čia verta išskirti du temperatūros faktorius: salinimo temperatūros ir fermentacijos temperatūros įtaka.
  • Apie vandenį
    Vanduo, naudojamas alaus gamyboje, galutinį produktą įtakoja dviem būdais: 1) poveikiu mentalo pH; 2) tiesioginiu vandenyje ištirpusių mineralų jonų poveikiu. Pradėkime nuo paprastesnio - jonų tiesioginio poveikio alui.
  • Ar žinote kuo skiriasi kristalinis ir karamelinis salyklai?
    Imant domėtis apie salyklus, aptinkame, kad be pagrindinio salyklo yra begalė specialių salyklų rūšių ir dvi iš tokių yra kristalinias (angliškai ­ crystal) ir karamelinis (angliškai ­ caramel) salyklai. Pakankamai dažnai karamelinis ir kristalinis salyklai yra tapatinami, tačiau skirtumų šie salyklai visdėlto turi.
  • Kaip išrūkyti salyklą
    Jei jums atsibodo įprasto salyklo alus, ar šiaip norisi skonio įvairovės, esate gamtoje ir turite laiko, galite salyklą pasirūkyti. Tai visai nesudėtinga – jums nereikės specialių įrenginių tik pora skardų, ugnies ir didelio noro.
  • Salyklo gamyba
    Šiais laikais salyko daiginimas tarp namudinių aludarių nebėra toks populiarus kaip mūsų senolių laikais, nes internetinėje prekyboje ar specializuotose parduotuvėse galima santykinai nebrangiai įsigyti šio produkto. Kita vertus yra aludarių, kuriems pasigaminti salyklo nėra nei sudėtinga, nei sunku. Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad dažniausiai salyklo efektyvumas nėra didelis, jei daiginami paprasti nesalykliniai grūdai. Tačiau ir iš paprastų maistinių grūdų galima susidaiginti pakankamai geros kokybės salyklo ir iš jo pasigaminti gero alaus.
  • Alaus darymas iš misos ekstrakto
    Naudodami neapyniuotą misos ekstraktą, truputį salyklų, apynių bei mielių galite lengvai pasigaminti gardaus alaus. Šis alus savo skoniu nenusileis vien iš salyklo pagamintiems alums. Pasigaminti jį užtruks mažiau laiko, o vietos eksperimentams ir improvizacijoms turėsite labai daug
  • Misos tekinimo filtras, naudojant CPVC vamzdelių sistemą
    CPVC vamzdelių sistema - vienas populiariausių šių laikų misos tekinimo filtrų tarp namudinių aludarių. Tai labai paprastas, nebrangus, ir langvai pagaminamas filtras. Madžiagos šio tipo filtrui yra lengvai prieinamos ir randamos daugumoje statybinių ar santechnikos prekių parduotuvių.
  • Skrudinti salyklai: salinti, mirkyti, ar?..
    Skrudinti salyklai skrudinimo metu praranda visus fermentus, o taip pat yra suskaidomi fermentuojami cukrūs, todėl jų nebūtina salinti. Šie salyklai naudojami alaus spalvai ir skoniui, todėl mirkymas dažnu atveju duoda didesnę laisvę kontroliuoti šiuos du parametrus, jo užtenka jau suskaidytam cukrui išplauti.
Prisijungę aludariai